JHS 4th Quarter 2018 Honor/Merit Roll

JHS 4th Quarter 2018 Honor/Merit Roll

Honor Roll, Grade 12

Justin Joseph Addison, Michael Thomas Andalora, Lucas Ryan- Scott Anderson, Benjamin Lee Anderson, Alex Ryan Aversa, Nicholas A. Beach, Hunter James Beardsley, Katelyn Jean Bennett, Rachel Marie Bertolini, Julia Christine Bertolini, Matthew Hudson E. Blakey, Katherine Ellen Brand,Taylor Ann Brightman, Chloe Lynn Brink, Jeffrey Ronald Bush, Gavin Spencer Card, Emma Lane Carlson, Delaney Ryann Carnahan, Michelina A Cersosimo, Kayla Nicole Conklin, Jaidyn Lee Conyer, James Jay Crawford, Ashlan Grace Davis, Abigail Marion Olivia Deford, Joshua James Donisi, Kaitlyn Marie Duffee, Brett Anthony Dunham Jr, Alyson Paige Edwards, Jalen John Erickson, Arnaldo Lee Espinoza, Taylor Ryanne Evan, Zairyon Lynnea Fiddmont, Lauren Jean Garvey, Oakleigh Victoria Gilbert, Ethan Tyler Glatz, Makenna Kristine Graham, Olivia Ney Gren, Jasmine Skye Haight, Kendall Louise Haines, Shaylean Michelle Hall, Kiondra Lakeisha Hall, Breanna Lashee Hall-Chartion, Evan Michael Hanna, Brandon Lee Hazelton, Matthew Frederick Hill, Jasmine Marie Jones, Alex Michael Kolstee, Noah Daniel Larson, Megan Brooke Leeper, Zachary Robert Liden, Henry Francis Malarkey V, Roberto Andres Martir-Rosado, Sarah Adrienne Marucci, Lindsay Adrienne Mcavoy, Michael Earl Mcfarren, Christina Evangelina Mcmillan, Mackenzie Pearl Mcwilliams, Marcos Antonio Melendez-Santiago, Abrielle Louise Mistretta, Shannon Eileen Moran, Jaynee Pearl Osborne, Chryssie Rose Gabriella Panteli, Minelys M Perez-Cruz, Dylan Bryan Pool, Andrew David Pumford, Samantha Lee Reedy, Alicia Marie Rensel, Alexander Michael Reynolds, Dante Christopher Roberts, Sydney Crusoe Robinson, Alivia Kathryn Roehrig, Andrew Joseph Roof, Ryan Scott Sandberg, Gabrielle Patricia-Raye Sandberg, Jonathan Alex Sandstrom, Emma Margaret Schnars, Kaylee Rose Schuppenhauer, Zachary Michael Schweiger, Alyssandra Megan Slick, Amaya Roseann Smith, Hannah Kristine Smith, Blake Daniel Terry, Maverick Alexander Tomczak, Geoffrey Scott Tota, Ryleigh Christine Trask, Noah Rylee Turzillo, Victoria Mae Vanguilder, Madysen Eve Vasquez, Kiana Norine Vullo, Shane Edward Waite, Kaidynce Cierra Walker-Alicea, and Carrson Roger Widen.

Honor Roll, Grade 11

Beck Eric Anderson, Alani Elizabeth Badgley, Ashley Jean Bennett, Tyler James Blizzard, Drew Michael Boggs, Jeremiah Jerome Bragg, Natalie Michelle Carlson, Xaymarie  Carrasquillo, Kaylee Lynn Chapman, Alex Jacob Walter Classon, Micaela Marie Cleveland, Ryan Patrick Corey, Alexis Joy Cowen, Emily A Crasti, Ellen Louisa Cross, Amaya Lee Cruz, Jonmichael Ross Deangelo, Asha Kaye Deharder, Corin Eileen Derby, Christian Anthony Dolce, Brianna Lynn Dorman, Justice Sienna Edens, Shaelon Laniece Fiddmont, Hannah Marie Frederick, Tristan James Gaeta, Olivia Michelle Gates, Karleigh Elizabeth Haines, Finley Robert Holt, Grayson Paul Holt, Hannah Mary Hornyak, Sofia Gisella Isabella, Katlyn Rose Jewell, Deryck Alain Johnson, Felicia Elizabeth Johnson, Dylan Chaise Johnson, Joanna R Johnson, Delante Makhai Jones, Elyse Anna Jones, Isabelle Kay Knapp, Courtney Cheyene Koch, Amber Renee Kutschke, Taylor Jordan Lee, Jena Rae Luce, Macey Elizabeth Lundmark, Mei Wen Maxwell, Joshua Scott Mcentire, Drew Randall Mcvinney, Gillian Justine Mead, Yalitza Mary Melo, Zara Emma Miles, Isabella Frances Rose Miles, Andrew Thomas Moore, Yomairis Michelle Morales, Ellyse Lillian Noon, Abigail Flynn Nordwall, Regan Taylor Nordwall, Brady Scott Nuzzo, Grace Eileen Osborne, Kayla Marie Pacheco, Cameron Chase Pangborn, Lauren Meredith Peters, Corey Tyler Peterson, Sarah Elizabeth Pillittieri, Alexis Faith Pollino, Rylee Anne Porter, Stephanie Lee Ramirez, Sierra Ann Raymond, Ryan David Restivo, Matthew Scott Rhodes, Matthew Roland Roehmholdt, Jasmine A Rollinger, Sarah Anne Russo, Heather Anne Sampson, Jacob Christopher Short, Charles Alexander Sisson, James Edward Slick Ii, Jonathan Michael Smith, Kalianna Marie Smith-Villa, Emily Diane Spitz, Nolan Wayne Stevenson, Allison Nicole Stockwell, Cayla Ann-Marie Swartz, Olivia Dian Taber, Wyatt Philip Taber, Alissa Marie Taber, Markus Anthony Tenamore, Morgan Lynn Tracy, Jack Ryan Trask, Alexander Charles R. Tremblay, Kara Lynn Triscari, Emma Marie Weng, Carley Jo Westphal, Zoe Rose White, Emily Lynn Wickham, Camryn Alexis Wilson,  Micaley Marie Wiltsie, Jeffery Daniel Wright, Mia Lee Young, Hongwei  Zhang, and Joshua Erick Zielinski

Honor Roll, Grade 10

Berit Grace Abers, Alexis Marie Arnold, Brianna Elizabeth Bagley, Abigail Kathleen Beach, Karlie Rae Blodien, Maxwell David Bollman, Jasmine Lee Buffone, Gioconda Concetta Calamunci, Giovana Pasqualina Calamunci, Madison Elizabeth Christ, Caleb William Cordner, Preston Jack Crooks, Benjamin Chad D’Angelo, Grayson Oliver Dunlap, Shane Timothy Federko, Janea Kasime Fiorella, Ryan Michael Fisk, Connor  Flores, Patience Lauren Glatt, Courtney Logan Graham, Kyler James Grey, Courtney Nicole Grey, Veronica Arlene Hansen, Savannah Faye Hazelton, Clayton Edward Hitchcock, Alyssa Marie Holdridge, Deanna Marie Huntington, Chase Davis Jones, William Nathani Adlai Karr, Karley Renee Kennedy, Caleb Charles Kindberg, Andrew John Laurin, Dylan Christopher Lydell, Masen B Maggio,Emma Kate Martin, Rome J Mcbride, Grace Anna Mcmillan, Lilyiana  Melendez, Lilly Elizabeth Melquist, Emma Reese Minavio, Macey Diana Monaghan, Harrison Andrew Monfort, Lauren Kennedy Morgante, Kaya Mae Mortimer, Autumn Rose Osborne, Sierra Nadean Owles, Isabella Louise Palermo, Allyssa Ruth Peterson, Allyvia Marie Peterson, Vanessa Marie Pillittieri, Ayah Sami Qadri, Kaytlyn Renee Rasmussen, Meridith Rose Rohlin, D’Yavion Nichole Rosario-Kinney, Taylor Alessandra Michelle Rotellini, Olivia Leonor Ruiz, Alexis Marie Salvaggio, Vanessa Nicole Sanfilippo, Christopher Lee Sattelberg, Alayne Joy Schobey, Tyler Harrison Scott, Ashley Marie Sena, Chloe Jes Short, Malaka Makia Slaughter, Kianna Lynne Smith, Tanisha Ann Smith, Alexis Lynn Spoon, Brianna Marie Stone, Shelby Elizabeth Swindell, Jonah Robert Tonkin, Joshua Lee Tonkin, Nichole Autumn Trusso, Jillian Brianne Vanhouten, August Reed Viele, Jessica Ann Vullo, Mackenzie Skyler Watson, and Kylie Hunter Wynn.

Honor Roll, Grade 9

Isabella Mae Arnold, Stephanie Jewelle Beriso, Bethany Gale Blackmar, Alexandra Rose Brown, Aidan Phoenix Brumbaugh, Zoe Linnea Camarata, John Steven Carlson, Maisy E Chang, Kyle Thomas Christensen, Mivelys  Clavijo, Avryiana Amya Conyer-Atwater, Camron Tage Curtis, Joseph  Dahlgren, Kyle Patrick Dean, Vanessa Rae Destevens, Steven Nathaniel Dewey, Bridgette Leigh Donaldson, Abigail Joyce Doverspike, Mikaelyn Lily-O’Shea Fanale, Joie Marie Finch, Gavin Douglas Fortner, Elizabeth Grace Gantenbein Beidel, Raeonna Jolin Gendron, Alivia Hailey Graham, Faime Anne Hannold, Megan Emmalie Higbee, Lillian Christine Ingrao, Holland Grace Isaacson, Alayna Marie Johnson, Quinn Arthur Cobb Kearney, Connor Douglas Keith, Jill Lynnea Kindberg, Maria Rosa Lao, Owen Franklin Maggio, Ryan Michael Malarkey, Abigail Josephine Maloney, Mackenzie Rose Miller, Cyrus Allan Morano, Sydney Allesandra Moss, Alexandria Lauren Moss, Violet Grace Nichols, Daniel Lawrence O’Brien, Brook Lynn Osborne, Mychaila Felicity Philbrick, Riley Samuel Piazza, Olivia Ann Pinciaro, Claire Frances Pumford, Brionia Sue Raj, Nicole Marie Rasmussen, Calvin Morgan Ricker, Joseph David Roehmholdt, Yarelis Mari Romero Vazquez, Abigail Elizabeth Roof, Alyssa Ray Shimmel, Cole Michael Simmons, Sophia Carolyn Simons, Ella Jayne Smith, Madison Elizabeth Smith, Jenna Marie Stockwell, Tyler Anthony Sutton, Allison Ruth Tilburg, Jasmine Estrella Torres, and Madison Loretta Ventura.

Merit Roll, Grade 12

Alexis Brittany Abbey, Ejuah Kaseem Adam, Dylan Kurtis Anderson, Madalyn Rose Anderson, Vanity Adel Aponte, Naomi Antuanette Aroosian, Abnel Omaet Avila Burgos, Carlos Rafael Baez Morales, Kara Irene Paulene Bair, Brandi Louise Barlow, Hannah Nichol Brown, Jockshuan Onell Carmona, Arianna Destiny Demarco, Adisson Timothy Downey, Nicholas Gabriel Ewan, Cory James Falkowski, Danielle Marie Field, Christian Alan Green, Hayley Marie Halovich, Kayla Renee Hartzell, Braden Joshua Higbee, Isaac Ray Johnson, Keira Nicole Johnson, Joshua James Juul Jr., Joshua Cole Lampman, Seth Garrett Mactavish, Kasha Lyn Milliman, Rosairis Ivette Morales, Jennifer L Murvine, Peyton Nathaniel Nowell, Erin Elizabeth Page, Shawn Roland Devere Patterson, Kyle Anders Peterson, William David Ploetz, Hanny Sami Mohammad Qadri, Michael P Quigley, Salvatore Joseph Restivo, Paola Nicole Sanchez, Angelica Marie Sanchez, Orianne Catherine Simon, Jennah Romain Starkweather, Haley Nicole Storer, Renee Joyann Strickland, Kirsten Nicole Swartz, Jonathan Gilbert Tellinghuisen, Alivia Jane Trask, Brandon Garrett Lee Uber, Sophie A Valone, Angel Luis Vazquez-Torres, Keira Camila Velez Cortes,Kyla Dominique Walker, Austin Michael Wetherby, Gage Xzavier Whipple (Jimerson), Kayla Ellen Whitmore, and Tyme A Williams.

Merit Roll, Grade 11

Caleb Stephen James Abbey, Austin Aaron Aldrich, Caleb Jeffrey Badgley, Kathleen June Barry, Christopher Michael Alle Beardsley, Elise J’Nae Blomquist, Alexa Jordan Bloomquist, Zenneth Patrick Brunner, Anna Jean Burt, Hailey Elizabeth Bush, Shane Nicholas Calkins, Masen Andrew Carlson, Keanu James Confer, Samuel Vrooman Cornwell, Acayla M Crossley, Tashawn  Dejesus, Mary Ann Dorman, Wildalys  Hernandez Colon, Emma Louise Kelley, Brittany Taylor Kightlinger, Tiffany Lee Elaine Kilburn, Kylie Constance Lopez, Kali Ann Mason, Kaitlyn Ann Mcdowell, Elijah A Mcintosh, Conner Arron Mckay, Nicqura Mackenzie Murray, Dylan Logan Neid, Bruce Keith Nobles, Peyton Rey Olson, Emma Kate Pumford, Nicholas Joseph Rizzo, Joseph  Rodriguez, Kaden Michael Roehm, Tavian Jared Ryan, Jayden Conrad Schultz, Zakya Maria Slaughter, Jayonna Alexandria Smith, Kathleen Kimberlee Smith, Jenae’ Makyla Snyder, Bailey Alan Steenburn, Bryanna Marlene Stevens, Ava Christine Tantillo, Patrick Michael Tingue, Julianna Paige Turk, Luis Ivan Vargas, Haily Rose Welch, and Collin David Whiting.

Merit Roll, Grade 10

Karlie Antoinette Allen, Dimitrianna Elyse Anderson, Taylor Nichole Austin, Sarai Marie Ayala Torres,Sara  Beverly Beebe, Jacob Christopher Blackmar, Brianna Deja Bommireddipalli, Zachary Ryan Breeding, Allyson Marie Buck, Jaclyn Leanne Bush, Adam Porter Chang, Aden Matthew Clark, Aiden Jeffrey Crossley, Shakira Lee Cuevas, Caleb Attila Erickson, Katie Elizabeth Falkowski, Alexander Van Fortner, Mystique Lyan Gomez, Luriangely Maria Gonzalez, Xander James Gray, Phillup Jon Harris, Carlie Nicole Hathaway, Micheal Eugene David Houghton, Alyce Renay Johnson, Andrew Thomas Johnson, Savanna Lyn Jolly, Madison Tiage Karash, Andria Jolie Kayes, Nevan James Cobb Kearney, Madison Corrinne Kehe, Todd Bennett Koch, Kamille Jennifer Lamountain, Ryan James Lemke, Brittney Lynn Lobb, Joshua Daniel Loomis, Taylor Alise Magee, Jacob Elijah Manelick, Kailey Paige Marra, Eden Marie Mcgrath, Danielle Elizabeth Mcilvain, Gianna Sonja Melton, Alice Elizabeth Moffatt, Sarah Ann Mortimer, Ashlie Lynn Nickerson, Morgan Alyssa Olsen, Jalyn Josephine Packer, Dustin Dylan Lee Passinger, Eric Taylor Pettibon, Daniel Richard Rauber, Brennan Armando Roehmholdt, Nathan Phillip Roehrig, Gabriella Marie Rosario, Connie Elaine Rushforth, Emily Ann Ryberg, Benjamin Joseph Schrader, Sophie Marie Schweiger, Nolan Michael Scoma, Iyana B. E. Woodall Sledge-Stewart, Tyler Douglas Snyder, Matthew Lawrence-Benner Southwick, Mason Andrew Spallino, Haley Christine Spencer, Caleb Shale Staff, Colin Michael Starkweather, Alexa Marina Swanson, Matthew Alexander Swarthout, Mason Walker Tomczak, Kevin Paul Wilson, Matthew Richard Wilson, and Skyla Marie Wolfe.

Merit Roll, Grade 9

Angelica Cristal Alers Rosario, Sven Christian Anderson, Jacob Eric Anderson, Michael James Bennett, Ayden Michael Bonta, Takye Ray Branch, Joshua William Buck, Daniel Joseph Cardinale, Zoe  Divincenzo, Darren Michael Dunn, Lily Anna Foster, Jaylynn Tatyanna Gallardo, Jonathan Gemild Gomez Martinez, Nathan Robert Hill, Emily C. Christine Johnson, Jasmine Lily Kibbler, Quentasia Grace Leeper, Dani’El Lillian Martin, Santiago  Montes Burgos Iv, Julissa Michelle Navarro, Eli Matthew Nugent, Ashley Marie Patch, Taye Demetrius Rice, Brenden Cole Robbins, Nevaeh Emani Robinson, Tage William Roehm, Tiara Dorothy May Skinner, Mackenzie Ann Smith, Sydney Renae Smith, Daniel Bradford Swanson, Lucian Stanley Talbett, Damon Rah Anthony Tanner, Hannah Claire Teagarden, Lorisanet Marie Torres Marrero, Lauren Marie Tracy, Jameson Truitt Trusler, Eliashka Yolis Vega Colon, Dawnelle A Walter, Hunter Lee Welder, Alaina Rene Wright, Alex James Wright, and Jaden Daniel Joseph Yanik.